audyt seo www

Audyt SEO – diagnoza strony www?‍ ⚕️

Tworzenie strony www czy założenie konta firmowego na FB to dopiero początek. Jeżeli inwestycja w obecność w sieci ma mieć sens, potrzebne jest dobre projektowanie UX i optymalizacja strony. Rynek e-commerce robi się coraz ciaśniejszy dlatego sama budowa prostej strony, ładne logo i opisy produktów po prostu nie wystarczą. Żeby się przebić, trzeba zadbać o widoczność strony w wyszukiwarce.

Audyt SEO – co to jest?

Jeżeli posiadamy gotową stronę internetową, dobrze jest sprawdzić, na ile radzi ona sobie z pozycjonowaniem w wyszukiwarce Google. Dzięki dobrze przeprowadzonemu audytowi określimy, w jakim stopniu witryna spełnia wymagania stawiane przez algorytmy Google (a te ciągle rosną).

W skrócie można powiedzieć, że to badanie strony – sprawdzenie, czy nic jej nie „dolega”. Wartościowy audyt SEO to nie tylko weryfikacja podstawowych parametrów technicznych – to bardziej kompleksowa analiza strony, która obejmuje zarówno kwestie stricte techniczne, jak i jakość zawartych treści (teksty pisane zgodnie z zasadami webwritingu), a nawet grafik.

Patrz szeroko

Oprócz sprawdzenia struktury strony czy jej wydajności, trzeba też przebadać stronę pod kątem sytuacji rynkowej – zanalizować, jak radzi sobie na tle konkurencji:

  • z kim trzeba rywalizować?
  • jaki wolumen ruchu (i na jakie frazy) generują konkurenci?
  • ilu jest graczy na rynku, co zrobić, żeby przyciągnąć ich ruch na własną stronę?
  • o jakie frazy warto walczyć?

To tylko kilka przykładowych pytań, na które trzeba odpowiedzieć, by audyt SEO był naprawdę wartościowy. Kompleksowy research pozwoli dostosować strategię e-marketingową do realiów. Wskaże też, na czym trzeba się skupić podczas ewentualnej przebudowy i optymalizacji naszej strony www.

Działajmy długofalowo

Podstawą w wartościowym, pozycjonowaniu jest danie sobie czasu (i przyłożenie do jakości podejmowanych działań). Chcąc wybić się na dłużej na wartościowe frazy, powinniśmy w pierwszej kolejności dopieścić stronę, później zadbać o kampanie, które stopniowo zwiększą wypozycjonowanie cenionych przez nas fraz.

Choć istnieją taktyki pozwalające na ekspresowe wybicie się w rankingu SERP, wiążą się one z równie spektakularnymi zjazdami. Ponadto Google ciągle pracuje nad niwelowaniem skutków śmieciowego pozycjonowania, to kolejny powód do prowadzenia naturalnie wartościowych działań w sieci.

ABY OTRZYMAĆ DARMOWY AUDYT WIDOCZNOŚCI W SIECI KLIKNIJ TUTAJ!

Piotr Kurek

Content Manager mający Webwriting i media społecznościowe w jednym palcu. Tańczy salsę i gra w D&D, w każdy poniedziałkowy poranek opowiada jak to było na ostatniej salsotece. Współzałożyciel popularnego portalu moviesroom.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
Zapisz się do newslettera, dzięki temu żadnego nie ominiesz.

Masz pytania? Zadaj je w komentarzu - odpowiemy!