Blog firmowy – jakie korzyści daje ✍️ ?

Technologia zmienia nasze nawyki, stąd nie dziwi trend coraz mocniejszego stawiania na wideo ze strony wydawców i platform (przykładem jest np. zmiana algorytmów FB faworyzująca filmy) oraz rosnącego zainteresowania grafikami i filmami okazywanego przez internautów (i coraz mniejszej koncentracji przy czytaniu).

Wciąż jednak blog firmowy + content marketing to kombinacja, w którą warto inwestować (oczywiście artykuły blogowe nie muszą składać się wyłącznie z treści tekstowych, wciąż jednak dominuje w nich słowo pisane). Co daje blog w e-marketingu firmy?

Zaufanie

Prężnie rozwijający się rynek e-commerce w połączeniu z dobrą koniunkturą gospodarczą sprawiają, że żyjemy w czasach dużej konkurencji sprzedawców oraz rosnących wymagań ze strony klientów. Ci ostatni podejmując decyzje zakupowe, coraz częściej kierują się nie ceną, a wartościami. Wybierają marki, z którymi się utożsamiają oraz te, które były w stanie przykuć uwagę na tyle, by zostały zapamiętane.

Blog firmowy umożliwia budowę zaufania. Poprzez artykuły eksperckie, rankingi i zestawienia produktów oraz teksty wiążące naszą markę z określonym stylem życia budujemy wiarygodny obraz firmy. Dzieląc się wiedzą firmy, tworzymy więź z czytelnikiem. Mogąc na nas polegać, klient chętniej skorzysta z naszych usług. 

Ten proces należy traktować jako długofalową inwestycję: przekładającą się najpierw na świadomość i zasięg marki, później zaś – wyniki sprzedażowe.

Promocja

Oprócz budowy autorytetu blog firmowy możemy wykorzystać jako miejsce reklamy. Ważne, by nie być zbyt nachalnym i pisać rzetelnie. Recenzje, zestawienia oraz artykuły o najlepszych produktach/nowościach muszą być wiarygodne i nie powinny pojawiać się zbyt często. Musi być taktownie, autentycznie i z dużym wyczuciem.

Budowa silnej pozycji

Posiadanie dobrze zbudowanego bloga firmowego to nie tylko budowa wizerunku eksperta i lepszego kontaktu z klientem. To również poprawa pozycji w wyszukiwarce Google. Publikowanie na stronie wartościowych materiałów jest korzystne dla pozycjonowania SEO. Zwiększa nasze szanse na przyciągnięcie i zatrzymanie internauty na naszej stronie firmowej, daje również możliwość podlinkowania naszych wpisów w innych miejscach.

Publikowanie na blogu firmowym to również okazja do zawalczenia o uwagę klientów w Social Media. Wartościowe materiały dzięki odpowiedniej promocji trafią do zainteresowanych tematem.

Zgadzacie się z twierdzeniem Jaya Baera ? ?

Opublikowany przez Grupa Infomax Poniedziałek, 9 lipca 2018

Potencjał wart wykorzystania

Sumiennie i fachowo prowadzony blog firmowy daje nam wiele możliwości budowania pozycji marki w internecie. Blog firmowy to:

  • idealne miejsce, by rozpoczynać kampanie reklamowe,
  • wzmocnienie pozycjonowania,
  • tania forma promocji,
  • sposób na budowę zaufania i lojalności klienta,
  • okazja do przedstawienia firmy na zewnątrz (potencjalnym partnerom i pracownikom),
  • materiały do wykorzystania w Social Media.

Korzyści jest naprawdę sporo – zagłębiając się w szczegóły, można wymienić naprawdę sporo zalet prowadzenia profesjonalnego bloga. Oczywiście blog firmowy powinien być prowadzony sumiennie, z dbałością o jakość publikowanych tekstów. Błędy merytoryczne i brak systematyczności przyniosą efekty odwrotne.

Dlatego, kiedy podejmiemy decyzję o tworzeniu i prowadzeniu bloga firmowego, zadbajmy o poświęcenie mu należytej uwagi.

Piotr Kurek

Content Manager mający Webwriting i media społecznościowe w jednym palcu. Tańczy salsę i gra w D&D, w każdy poniedziałkowy poranek opowiada jak to było na ostatniej salsotece. Współzałożyciel popularnego portalu moviesroom.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
Zapisz się do newslettera, dzięki temu żadnego nie ominiesz.

Masz pytania? Zadaj je w komentarzu - odpowiemy!