evergreen content

Graj w zielone ? ! – postaw na Evergreen Content ?

Za oknem nie widzimy jeszcze wyraźnych oznak wiosny, ale czujemy już jej ożywczy efekt – stąd wpis: zielony w marketingu. A skoro zieleń nam już w duszy gra, to postanowiliśmy zwrócić waszą uwagę na tzw. Evergreen content. „Wiecznie zielone” treści to materiały, które „nigdy” się nie dezaktualizują. Stanowią wartość w długim okresie czasu, gdyż są poszukiwane zarówno przez obecnych, jak i przyszłych użytkowników naszej strony. Evvergreen Content

Evergreen Content – przykłady

  • poradniki
  • opisy produktów
  • zestawienia i rankingi
  • case study
  • odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
  • słowniki pojęć

Zielony zawsze w modzie

Ciekawe, wartościowe case study, ponadczasowe opisy produktów  czy bazy wiedzy cenne przez lata – to przykłady materiałów, które mogą stanowić o sile naszej strony. To samonapędzająca się machina – strona wypełniona informacjami, które się nie dezaktualizują,  stale generuje ruch nowych użytkowników. Odpowiedzi na stale wpisywane w wyszukiwarce pytania – to fundament strategii, która pozwala efektywnie połączyć pozycjonowanie i content marketing. Dobrze przeprowadzona, Evergreenowa kampania da nam zarówno uznanie wyszukiwarki, jak i klientów.

Wczoraj, dziś, jutro – pamiętaj o wszystkim

Planując kreację takich treści postarajmy się poświęcić im dużo czasu – niech naprawdę prezentują jak najwyższą jakość. Pamiętajmy jednak, że o treści prawdziwie ponadczasowe niezwykle trudno.

Dlatego po pewnym czasie warto wprowadzać (i odpowiednio zasygnalizować) aktualizacje i modyfikacje do naszego wiecznie zielonego contentu.  Oczywiście nie zapominajmy o publikowaniu treści aktualnych – one posłużą nam do generowania dużych fal ruchu w krótkim okresie (są też paliwem dla naszych Social Media).

Sprawne łączenie obu typów działania pozwoli na budowę solidnej pozycji w wyszukiwarce Google i mocnego wizerunku wśród konsumentów. Oczywiście na efekty musimy trochę poczekać – budowa Evergreen Contentu to działania skrojone pod zyski długofalowe. Próbowaliście już stosować takie strategie?

Piotr Kurek

Content Manager mający Webwriting i media społecznościowe w jednym palcu. Tańczy salsę i gra w D&D, w każdy poniedziałkowy poranek opowiada jak to było na ostatniej salsotece. Współzałożyciel popularnego portalu moviesroom.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
Zapisz się do newslettera, dzięki temu żadnego nie ominiesz.

Masz pytania? Zadaj je w komentarzu - odpowiemy!