Internetowa prasówka – podsumowanie maja 2016

Maj był miesiącem bardzo wybuchowym. Co chwilę słyszeliśmy o kolejnym alarmie bombowym w różnych polskich miastach. Za to w świecie reklamy i marketingu było przyjemnie i wesoło.

1. „Bohaterowie Codzienności” – Szlachetna Paczka

Mocny i wzbudzający mnóstwo emocji spot, w którym potrzebujące rodziny są porównane do sportowców. Zarówno osoby żyjące w ubóstwie, jak i zawodowi sportowcy, całe życie walczą i nie poddają się mimo licznych porażek – to motyw przewodni filmiku. Scenariusz spotu napisał Jakub Marczyński – dyrektor kreatywny Stowarzyszenia Wiosna.

2. „Śląskie! Tu pasuję!”

Niedawno przeprowadziliśmy wywiad z zastępcą dyrektora promocji Miasta Katowice (możecie go przeczytać TUTAJ). Zarówno miasto, jak i całe województwo śląskie nie próżnują. Nowa kampania, której częścią jest poniższy spot, to kawał dobrej roboty!Ambasadorami projektu są znani mieszkańcy województwa śląskiego (m.in. muzyk Artur Rojek, raper Miłosz „Mioush” Borycki czy kardiochirurg prof. Andrzej Bochenek). Kampania ma na celu zachęcenie mieszkańców do pozostania w województwie, powrotu tych, którzy wyjechali oraz przyjazdu osób, które nigdy wcześniej nie stacjonowały na Śląsku.

3. Spot Uniwersytetu Wrocławskiego

Pisaliśmy o nim na Facebooku, ale zasługuje na dodatkowe wyróżnienie. Najnowszy spot Uniwersytetu Wrocławskiego jest niesztampowy, intrygujący i zrobiony z rozmachem. W dodatku występuje w nim słynny profesor Miodek, który dzisiaj (7 czerwca) obchodzi swoje 70 urodziny! Spot obejrzało już ponad 100 tysięcy osób – zobacz i Ty!

4. Piotr i Paweł na Dzień Dziecka

Jaki jest najlepszy prezent na Dzień Dziecka? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym spocie sieci supermarketów Piotr i Paweł opublikowanym 30 maja. Filmik podbił Facebooka oraz serca wielu rodziców. Finał reklamy jest naprawdę poruszający. A jaki prawdziwy…

5. Rekordowa miska

Przez cały czerwiec Ceneo zbiera karmę dla zwierzaków. Aby pomóc, wystarczy pobrać specjalną aplikację. Wspólnie możemy pobić rekord Guinnessa i uzbierać 20 ton karmy dla psiaków ze schronisk w całej Polsce. Więcej informacji TUTAJ.

Kinga Bielejec

Specjalistka ds. public relations. Ma hopla na punkcie mediów społecznościowych, a w szczególności Instagrama. Miłośniczka tańca, podróży i tajskiej kuchni. Autorka bloga gadulec.me.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
Zapisz się do newslettera, dzięki temu żadnego nie ominiesz.

Masz pytania? Zadaj je w komentarzu - odpowiemy!