trendy marketingowe wideo

Marketingowe trendy 2018: prognozy a rzeczywistość – komentarz?

Wyłapywanie trendów, bycie o krok przed innymi – brzmi dobrze. Często jednak z tymi trendami jest tak, że każdy o nich słyszał, a później w praktyce… bywa baardzo różnie. Na łamach Social Media Today opublikowano interesujący mini-artykuł z infografiką. Całość można streścić jako krótkie zestawienie statystyk w temacie: marketingowe trendy 2018 a rzeczywistość. To jak to jest z tymi szumnymi prognozami jakich pełno pod koniec każdego roku w praktyce?

Marketingowe trendy w 2018

Analiza dotyczy rynku amerykańskiego, zatem niektóre spostrzeżenia nie będą skalowalne do naszego rodzimego rynku. Jednak zestawienie faktów z branżowymi przewidywaniami z końcówki zeszłego roku to pouczające ćwiczenie (a niektóre dane można – z zachowaniem dystansu – ekstrapolować na Polskę).

Według statystyk aż 72% przebadanych konsumentów przyznaje, że reklamy wideo nie są bardziej atrakcyjne od innych formatów reklamowych. A przecież filmy miały być kamieniem filozoficznym, świętym Graalem marketingu i lekiem na spadające zasięgi całe zło. Jak się okazuje, cudów nie ma – sam format to nie wszystko: przede wszystkim liczy się pomysł, wykonanie kreacji i dopasowanie do grupy docelowej.

Pamiętajmy o celu

Niby rzecz oczywista, ale warto o niej wspominać bez ustanku – oczarowanie narzędziami, statystykami czy informacjami o właściwościach algorytmów nie może odwracać uwagi od tego, co najważniejsze – dopasowania treści (komunikowanych wartości) do potrzeb i zachowań naszej grupy docelowej.

Z treścią infografiki i krótkim komentarzem Social Media Today możecie zapoznać się tutaj. Oprócz informacji, na której skupiłem się w tej krótkiej notce możecie tam znaleźć m.in. dane o tym, że 60% respondentów nie wie, co to RODO… Zazdrościmy ?

Jeżeli interesują Was trendy dotyczące emarketingu w Polsce, zapraszamy do lektury tekstów:

Piotr Kurek

Content Manager mający Webwriting i media społecznościowe w jednym palcu. Tańczy salsę i gra w D&D, w każdy poniedziałkowy poranek opowiada jak to było na ostatniej salsotece. Współzałożyciel popularnego portalu moviesroom.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
Zapisz się do newslettera, dzięki temu żadnego nie ominiesz.

Masz pytania? Zadaj je w komentarzu - odpowiemy!