Google Ads zamiast AdWords

Narzędzia Google: Google Ads i inne nowości

Zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami Google, nadeszły zmiany w narzędziach reklamowych amerykańskiego molocha. Już teraz jesteśmy świadkami integracji i zmian w platformach oferowanych przez giganta z Mountain View. Zamiast znanego nam dobrze AdWords otrzymaliśmy narzędzie Google Ads oraz integracje i modyfikacje kilku innych produktów.

Nowa jakość – Google Ads

Google Ads zastępuje Google Adwords, oferując pełną funkcjonalność oraz nowy typ kampanii kierowany do małych firm. Google Ads w domyśle ma ułatwiać kontakt z osobami szukającymi informacji w wyszukiwarce, oglądają video na Youtube czy znajdują nowe miejsca w Google Maps. W swoim komunikacie firma zapewnia, że wzrośnie skuteczność i łatwość korzystania z reklam – wszystko dzięki uczeniu maszynowemu i SI.

To nie koniec zmian – kolejna nowość to Google Marketing Platform jako hybryda DoubleClick i Google Analytics 360 Suite. Cel? Zwiększenie przejrzystości, możliwość analityki i stosowania reklam na poziomie jednej platformy to większa wygoda dla marketerów. Nowa platforma pomaga i ułatwia: planowanie, zakup, mierzenie i optymalizację mediów cyfrowych.

DoubleClick w Google Ad Manager

Kolejną nowością będzie Google Ad Manager – połączenie DoubleClick for Publishers oraz DoubleClick Ad Exchange. Narzędzie ma ułatwić szybsze zarządzanie produktami dla wydawców. Ad Manager będzie platformą programmatic.

Wydaje się, że fuzja narzędzi to dobry krok – ujednolicenie i łączenie platform powinno ułatwić prace z narzędziami Google dla laików. Czy ta mała rewolucja faktycznie będzie udogodnieniem – przekonamy się już niedługo, badając funkcjonalności nowych formatów w praktyce.

Jedno jest pewne – Google poprzez ujednolicanie swoich produktów stara się pokazać, że ułatwia pracę (i pozwala lepiej trzymać w ryzach budżet marketingowy) reklamodawców. Biorąc pod uwagę to, że w internecie występuje swoisty reklamowy duopol między Google a Facebookiem, nie dziwi chęć zwiększenia przejrzystości Google’owskich platform.

Piotr Kurek

Content Manager mający Webwriting i media społecznościowe w jednym palcu. Tańczy salsę i gra w D&D, w każdy poniedziałkowy poranek opowiada jak to było na ostatniej salsotece. Współzałożyciel popularnego portalu moviesroom.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
Zapisz się do newslettera, dzięki temu żadnego nie ominiesz.

Masz pytania? Zadaj je w komentarzu - odpowiemy!